виготовлення сходів
Будівництво, ремонт і оздоблення

Виготовлення сходів в приватному будинку, котеджі

Замовити

Головні сходи в будинку не просто з'єднують поверхи, вони організовують навколо себе особливий простір. Наприклад, біля підніжжя парадних сходів встановлюють скульптури, сходи застеляють килимом, на майданчиках вішають дзеркала, над просвітом між маршами - масивну люстру. Стіни, що примикають до сходів, прикрашають картинами, фотографіями, або трофеями. На верхній і нижній майданчиках нерідко влаштовують стінові ніші з композиціями з рослин. Крім основного (люстри), застосовують додаткове освітлення: бра, світлодіодне підсвічування ступенів, ніш, картин і т.п.
  Сходи, внутрішнє оздоблення і предмети обстановки повинні перегукуватися між собою. Якщо інтер'єри на різних рівнях будинку оформлені в різних стилях, сходи в будинку служать сполучною ланкою. Іноді вони є своєрідною «оглядовим майданчиком»: приміщення, оглядається зі сходів, постають у новому ракурсі.
  Ще одна функція сходів - зонування простору.
  При стандартних параметрах сходового отвору і висоті стелі можна купити готові сходи в спеціалізованому магазині. Другий варіант - виготовити на замовлення.

 

Дизайн-проект сходів

 

Дизайн-проект сходів повинен включатися в проект будинку, але так буває не завжди. Про вибір сходів господарі нерідко замислюються лише на етапі оздоблення, коли вже відчувають дефіцит коштів. І їх покупку фінансують за залишковим принципом, не загострюючи увагу на дизайні.
  Інша крайність: не обмежені в коштах, але господар погано розбирається в гармонії стилів і хоче, щоб, наприклад, в будинку з оциліндрованого брусу сходи виглядали «багатше». В результаті виходять архітектурні казуси.
  Зазвичай сходи в будинку з'єднують хол на першому поверсі і житлову зону на другому (і вище), але іноді їх встановлюють на кухні і в інших кімнатах. Сходи повинні бути компактними, розташовуватися в кутку або в центрі приміщення і хоча б першими ступенями «дивитися» на вхідні двері.
  Щоб спроектувати сходи, фахівці роблять виміри, іноді фотографують об'єкт. Потім створюють за допомогою комп'ютерної програми тривимірну модель інтер'єру з різними варіантами сходів.
  Архітектори вміло поєднують декоративність з функціональністю. Правила «сходобудування» розроблені давно і регламентують усі аспекти безпеки та ергономіки сходів. Грамотно спроектовані сходи в будинку раціонально розташовані, міцно закріплені, оснащені надійними огорожами, зручні для всіх членів сім'ї.

 

Конструкція сходів

 

Вибір конструкції сходів залежить від технічних особливостей будівлі, від передбачуваного стилю інтер'єру. Внутрішні сходи діляться на маршові, кругові і гвинтові. Кількість маршів в прямокутних конструкціях досягає трьох. Марші бувають прямолінійні, ламані, криволінійні. Кругові сходи посередині мають круглу шахту, гвинтова кріпиться на центральній опорної колоні. Оптимальним для сходів вважається кут підйому 30-40 °.

Сходи розрізняються також і за способом кріплення ступенів до основи (на больцах, на тятивах і косоурах або без них, монолітні і т. Д.). Сходи на традиційних тятивах і косоурах відносять до класичного стилю, самонесучі і безкосоурні виглядають більш сучасно.
  Для приміщень великої площі з вільним плануванням підходять маршові сходи на сталевих або дерев'яних косоурах. Якщо проблематично прикріпити драбину до стіни, виручить конструкція на косоурі шарнірного типу або центральному косоурі. Марші на больцах, без громіздких напрямних, гарні там, де потрібно зробити сходи легше і візуально менше.

 

Матеріал для сходів

Дерево застосовують як для виготовлення несучих конструкцій, так і для обробки сходів. Будь-яких обмежень у використанні порід деревини немає. У хід йдуть недорогі ялина і сосна, порівняно доступні дуб, клен, бук, модрина, а також цінні породи (для декору) - тик, палісандр і т. П. Зрозуміло, дерев'яні елементи не фарбують, а лише лакують і тонують, підкреслюючи красу деревної фактури.
  Згідно класичним канонам дерев'яні сходи повинні гармоніювати за кольором з вікнами і дверима. Що стосується підлогових покриттів і меблів з дерева, то тут можливі різноманітні поєднання.
  Огородження застосовують в основному теж дерев'яні, з точеними або різьбленими балясинами, стійками, прикрашеними шишечками. Перила іноді мають металеві вставки.
  Стиль кантрі передбачає використання простих форм, грубого, неопрацьованого матеріалу, світлих тонів (ідеально підходять дуб і бук), допускаються ковані елементи. Замість килима на ступені краще постелити доріжку, виготовлену в техніці печворк.   Метал і скло прекрасно поєднуються в сходах готичного стилю і хай-тек. У першому робиться акцент на декорі (ковані перила, ажурні ступені), другий же мінімалістичний, його візитна картка - огорожі з полірованої сталі і сходинки зі скла. Металеві елементи часто фарбують в різні кольори.
  Кам'яні сходи зносостійкі, міцні, мають широкі декоративні можливості. Використовується не тільки натуральний камінь, але і його аналоги: штучний камінь, керамограніт, керамічна плитка. Огородження найчастіше виконують з металу. Випускаються спеціальні набори для облицювання сходинок: плитка-щабель, фігурний карниз, підсходнок і плінтус. Самостійне укладання складне і вимагає професійних навичок.
  На скляні, кам'яні і керамічні сходинки обов'язково повинні бути нанесені протислизькі смуги, поглиблення або виступи. Убезпечити людей допоможуть також килимові покриття на спеціальній протислизькій основі.

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65