Будівництво, ремонт і оздоблення

Дозвіл на перепланування і прибудови

Замовити

Коли необхідно отримувати дозвіл на перепланування:

  • перепланування житла передбачає втручання в несучі конструкції будинку;
  • перепланування з втручанням в інженерні системи загального користування;
  • перепланування, в результаті якого змінюється площа, кількість або склад приміщень.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року №1104 «Деякі питання надання дозволів на виконання підготовчих і будівельних робіт» відповідно до статей 28 прим і 29 Закону України «Про планування і забудову», зокрема, затверджено Перелік будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл:
  «5. Перепланування квартир в багатоквартирних житлових будинках та кімнат у гуртожитках, а також об'єктів громадського призначення із збереженням несучої конструкції, без перевищення допустимих навантажень на перекриття, стіни та фундаменти за умови дотримання діючих архітектурно-планувальних вимог, державних будівельних норм, місцевих правил забудови.
  6. Оновлення або посилення або поліпшення окремих конструкцій будівель і споруд, зокрема, таких, що перебувають в аварійному стані без заміни їх функціонального призначення і архітектурного вигляду.
  7. Встановлення приладів для ведення окремого обліку енергоносіїв, гарячої та холодної води.
  8. Виконання робіт з облаштуванням коштів для забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними здібностями до об'єктів житлово-громадського призначення.
  9. Підключення приватних житлових будинків, садибного типу, дачних та садових будинків, господарських споруд, прибудов до газових мереж низького тиску та інших інженерних мереж.
  10. Установка на присадибній земельній ділянці тимчасових об'єктів (навісів, наметів, кіосків, літніх душових кабін, теплиць).
  11.Переустановка обладнання в межах приміщення.
  12. Облаштування або закриття дверних або віконних прорізів.
  13. Збільшення житлової чи додаткової площі шляхом демонтажу перегородок, комор, печей, камінів, грубок, вітрин, засклення балконів і лоджій ».
  РОЗ'ЯСНЕННЯ Щодо порядку перепланування квартири Порядок та умови Надання Дозволу на виконання будівельних робіт з нового будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення, реставрації та капітального ремонту об'єктів (далі - роботи з будівництва) визначили Положенням про порядок Надання Дозволу на виконання будівельних робіт, погодження матеріалів наказом Держбуду України від 05.12.2000 N 273 та зареєстрованім у Мін'юсті України 25.12.2000 за N 945/5166. Положення обов'язкове для! Застосування усіма суб'єктами будівництва Незалежності від форм власності за, відомчої належності та джерел фінансування.

Як прибудувати балкон на першому поверсі?

Власник, наймач (орендар) приміщень житлових будинків має право на перепланування балконів і лоджій за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, з дозволу власника будинку та органу місцевого самоврядування, виданого в установленому порядку.

Перелік необхідних документів для прибудови балкону на першому поверсі багатоповерхового будинку:

  • заява про надання дозволу на перепланування – копія свідоцтва на право власності або договору найму (оренди) приміщення;
  • копія поповерхових планів, завірених в установленому порядку;
  • проект перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, погоджений в установленому порядку;
  • згода власників, співвласників (наймачів) або уповноважених ними осіб на перепланування приміщень, що перебувають у їх спільній власності.

Заяву слід направляти до органу архітектури та містобудування відповідної міської ради.
Після отримання рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на перепланування можна розпочинати будівельні роботи з перепланування згідно з проектом.

Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які одночасно ведуть реєстр наданих дозволів. Виконання будівельних робіт без вищезазначеного дозволу забороняється. Індивідуальним забудовникам житлових будинків, господарських та побутових споруд дозволи на виконання будівельних робіт надаються на підставі заяви забудовника, документа, що посвідчує право власності чи користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою, дозволу на будівництво об'єкта містобудування, який видається відповідним органом місцевої виконавчої влади, проектної документації, погодженої місцевими органами у справах містобудування і архітектури. Для індивідуальних забудовників інспекція держархбудконтролю зобов'язана у термін, що не перевищує 15 днів, розглянути надані забудовником (замовником) документи і прийняти рішення про надання дозволу на виконання будівельних робіт та видати його або надати обґрунтовану відмову. Відповідно до п. 3.2 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України від 24.05.2001 N 127 та зареєстрованої в Мін'юсті України 10.07.2001 за N 528/5773 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Мінбуду від 08.02.2006 N 42), не належать до самочинного будівництва: 1) при будівництві будинків садибного типу - зведення на земельній ділянці тимчасових будівель (навісів, палаток, кіосків, накриття, літніх душових, теплиць, покритих поліетиленовою плівкою, споруд тощо), які не потребують виконання робіт з улаштування фундаментів; перестановка обладнання в межах призначених приміщень; улаштування чи закриття дверних або віконних прорізів; збільшення або зменшення площ за рахунок демонтування чи влаштування перегородок, комор, знесення печей та грубок; перепланування, не пов'язані зі змінами (збільшення чи зменшення) житлової або допоміжної площі; 2) у квартирах (багатоповерхових будинках) -перепланування, не пов'язані зі змінами (збільшення чи зменшення) житлової або допоміжної площ, без порушення несучих конструкцій; збільшення житлової чи допоміжної площ за рахунок демонтування перегородок, комор, знесення печей, камінів та грубок, засклення балконів, лоджій, улаштування дверних прорізів у внутрішніх некапітальних стінах; перестановка в межах призначених приміщень, обладнання; поточний ремонт будівель та споруд без змін призначення приміщень. Надруковано: "Інформаційний бюлетень Держбуду", N 4, квітень, 2006 р.

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65