обшивка гіпсокартоном
Будівництво, ремонт і оздоблення

Виготовлення підвісної стелі з гіпсокартону

Замовити

Такий популярний в наш час матеріал, як гіпсокартон, з великим розмахом використовується для ремонту осель, вирівнювання викривлених і дефектних стін, виготовлення підвісних стель, виготовлення елементів декорації різноманітних конфігурацій і іншого.   Для монтажу підвісної стелі гіпсокартон використовується так само часто, як і інші матеріали, такі як пластик, гіпсові плитки та інше. Його застосування має ряд позитивних якостей. Гіпсокартон легкий в установці, допомагає встановлювати різну висоту стелі, приховує всі існуючі нерівності і вади, легко забарвлюється і оклеивается шпалерами.

 

Матеріали для виготовлення стелі з гіпсокартону

  • стельовий листової гіпсокартон;
  • металевий П-подібний профіль;
  • спеціальні регульовані підвіски, дюбелі і саморізи.
 

Нерідко допускається помилка при придбанні гіпсокартону для стелі. Потрібно звертати увагу на те, щоб гіпсокартон був призначений тільки для стелі, так як стіновий набагато важче і при застосуванні для установки підвісних стель зазвичай прогинається.
  Металевий профіль потрібно для складання каркаса, до якого буде кріпитися гіпсокартон. Підвіски знадобляться для кріплення каркаса до існуючого стелі і для регулювання його горизонтальності і прямолінійності. Дюбелі з ударними цвяхами застосовуються для кріплення основи каркаса до стін. Аналогічно дюбелями закріплюються підвіски до існуючого стелі. Для кріплення елементів каркаса між собою застосовуються спеціальні саморізи зі свердлом. Саморізи з потаємною широкої шапкою застосовуються для кріплення гіпсокартону до каркасу.
  Крім того, для здійснення робіт з гіпсокартоном знадобляться інструменти: дриль зі свердлом відповідного розміру, рулетка, рівень, шуруповерт, канцелярський ніж, болгарка або ножиці для відрізання металевого профілю, маркер і електролобзик.

 

Технологія виготовлення стелі з гіпсокартону

 

Роботу з підвісною стелею потрібно почати з обстеження наявного стелі. У разі, якщо на ньому присутній значний шар старої штукатурки, і вона вже опадає, то її потрібно повністю прибрати. Якщо подібного не виконати, то незабаром вона буде обсипатися і накопичуватися на спорудженому підвісній стелі, що неминуче може призвести до її прогинання або навіть до руйнування.

Далі необхідно визначитися з висотою стелі. На обраному рівні необхідно встановити позначки для кріплення основи каркаса стелі до стін. Виконується це за допомогою рівня і маркера. Найкращий результат виходить при застосуванні для цієї процедури лазерного рівня. З його допомогою стелю виводиться в ідеально горизонтальне положення по всьому контуру кімнати. Втім, оскільки цей інструмент досить дорогий, і тому є не у кожного, часто оріентовні лінії виводяться за допомогою стандартного довгого рівня і натягнутої волосіні.
  Після того, як орієнтовні позначки для каркаса підготовлені, можна приступати до установки підстави каркаса до стін. Для цього використовується спеціальний П-подібний профіль, який по намічених лініях кріпиться до стін по всьому периметру приміщення. Його кріплення здійснюється дюбелями з ударним цвяхом.
  Коли підстава зроблено, можна переходити до установки всього іншого каркаса стелі. Для цього застосовується широкий П-подібний профіль і контрольовані підвіски. В результаті проведеної роботи повинна вийти сітка з профілю, яка має осередки розміром в 50 сантиметрів, і яка через кожен метр підвішена до старого стелі. Підвіски кріпляться до профілю спеціальними саморізами по металу, а до стелі дюбелями з ударним цвяхом. У тих ситуаціях, коли стеля має дерев'яну основу, підвіски кріпляться до нього простими саморізами по дереву. Каркас не повинен мати провисань, западин і перекосів профілю. Перевірити це можна за допомогою рівня і натягнутої нитки, яку корисно буде використовувати з самого початку роботи. По завершенні роботи ще є здатність відрегулювати положення каркаса за допомогою регульованих підвісок.
  Коли каркас зібраний остаточно і обстежений на предмет помилок, можна переходити до монтажу самого гіпсокартону.   Якщо планується монтаж нової електричної проводки, то її потрібно намітити і підготувати вже на даному етапі.   Гіпсокартон кріпиться до зібраного каркасу спеціальними саморізами по мітках, які на ньому намальовані. Для різання гіпсокартону використовується канцелярський ніж або електролобзик. Для того щоб розрізати лист гіпсокартону канцелярським ножем, необхідно зробити надріз по лінії з одного боку плити. Потім плита перевертається і акуратно перегинається по лінії розрізу і відрізається остаточно. Після закінчення відрізання листа гіпсокартону необхідного розміру по його краях проводиться фаска канцелярським ножем. Це дозволить після закріплення листа загладити і вирівняти шви після їх стикування за допомогою шпаклівки.
  Коли стеля зроблена, шви зашпакльовані і висохли, слід братися до декорування стелі. Для цього найчастіше застосовують водоемульсійні фарби або шпалери.

ремонт квартир ремонт квартир ремонт квартир

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65