Вікна в будинках з цегли мають унікальну особливість - їх розмір не має якогось певного заздалегідь розміру, два вікна в різних цегляних будинках, зведених за одним і тим же проектом, можуть мати віконні проєми різних геометричних розмірів.
Наприклад, в панельних будинках розмір вікна є строго заданим, він залежить від розмірів віконного проєму форми, в якій виготовляють панель, і є постійним для всіх будинків даного типу. У будинках цегельних домогтися подібної точності неможливо, так як кожен віконний проєм виконується в результаті ручної кладки.
Розмір вікна в цегляному будинку вимагає обов'язкового виїзду замірщика на місце майбутньої установки пластикового вікна. Самостійний замір і монтаж вікон в цегляному будинку може обернутися невдачею, так як виробники виготовляють не тільки віконні рами, а й аксесуари до вікон, тому для точного монтажу підвіконь, відливів і козирків потрібно врахувати всі тонкощі і геометричні особливості віконного проєму цегляної будівлі. Виконати цей етап якісно може тільки спеціально підготовлений професіонал.
Теплопровідність цегляної стіни знаходиться в таких межах, що прийнятний температурний режим приміщення можливий при товщині кладки більш метра для кліматичних умов нашої зони.
При зведенні цегельних будинків в радянські часи в віконний проріз встановлювали дві дерев'яні рами, між якими був повітряний зазор 20-30 см, що забезпечує теплоизолирующую прошарок з повітря.
Як відомо, при монтажі вікон в цегляному будинку відбувається демонтаж старих рам, при цьому повітряний прошарок зникає. Сучасні технології дозволяють досягти відмінних результатів у питаннях теплозбереження - один склопакет володіє кращими характеристиками, ніж дві дерев'яні рами. Однак, в осінній або зимовий час на відкосах починає з'являтися роса і, як наслідок, через певний час цвіль. Як пояснити подібне явище, адже розмір вікна в цегляному будинку залишився ти самим, всі щілини ретельно задуті, сам склопакет виконаний якісно?
Вся справа в тому, що цегла, на відміну від пластикового вікна, холод затримує менше. Проміжок 20-30 см між дерев'яними старими рамами компенсував перепад між внутрішньою та зовнішньою поверхнею цегляної стіни, а нова пластикова рама скорочує відстань між холодним повітрям вулиці і теплотою внутрішніх приміщень. В результаті цегла промерзає і утворюється додатковий місток холоду. Для того щоб уникнути наслідків даної неприємної ситуації потрібно посилено утеплювати віконні відкоси.
Ми робимо Ваше життя комфортнішим!