опалення
Будівництво, ремонт і оздоблення

Опалення заміського будинку: що потрібно знати

Замовити

Якщо Ви плануєте розпочати будівництво заміського будинку, то ще на етапі проектування необхідно продумати, яка система опалення в ньому буде, тому що вона повинна враховувати конструктивні (площа і об'єм приміщень, що обігріваються, їх кількість і розташування), а також технологічні (матеріали і їх властивості з яких зроблено приміщення) характеристики Вашого будинку.
  Система опалення є однією з найважливіших інженерних систем будинку. Від стабільності її роботи залежить те, як комфортно і безпечно людина буде себе почувати. Тому всі елементи системи опалення повинні бути з високоякісних матеріалів, і її монтаж повинен виконуватися професіоналами.

 

Вибір котла опалення

 

Центральним елементом опалювальної системи є котел. Ще на стадії проектування слід визначитися, який вид палива буде використовуватися. Це може бути тверде паливо (дрова, коксові брикети, вугілля), рідке (мазут), газ, електрика.
  Найбільш поширеним є газове котельне обладнання через його доступності, простоти, надійності та екологічності.   Якщо до ділянки підведення газу неможливо або економічно не обґрунтовано, то можна, як альтернативу газовому, використовувати електричне котельне обладнання. Електричні котли за своїм принципом роботи аналогічні газовим. Недоліком є те, що для його надійної роботи потрібно досить-таки висока потужність мережі електричного струму, що не завжди буває можливо в заміській місцевості. Ще один істотний мінус цього обладнання - це те, що якщо буде аварійне відключення подачі електроенергії, воно не буде функціонувати. Тому таке обладнання вимагає додаткової установки дизельної електропідстанції або котла, що працює на рідкому або твердому паливі.

Вибір радіаторів опалення

 

Іншим, немало важливим елементом системи опалення є радіатор. Сучасний ринок пропонує широке розмаїття радіаторів. При їх виборі необхідно враховувати, перш за все, матеріал. Найбільш поширеними є чавунні і алюмінієві радіатори. Останнім часом набувають популярності біметалічні радіатори. Вони зазвичай виготовляються з двох матеріалів. Найбільш поширені мідно-алюмінієві і сталево-алюмінієві радіатори. Для автоматичної підтримки необхідної комфортної температури і економії палива необхідно на радіатори встановлювати термостатичні клапани.

Труби в системі опалення

 

Ще одним елементом системи теплопостачання є труби. Труби можуть бути сталевими, пластиковими та металопластиковими. Останнім часом широку популярність набувають мідні труби через їх безперечних достоїнств перед вищепереліченими. Залізні труби піддаються корозії, це, перш за все, впливає на їх зовнішній вигляд і якість води, що протікає по цих трубах. Всі пластикові та металопластикові труби мають обмежений термін служби через те, що полімери, які входять до їх складу «бояться» високих температур. Мідні труби позбавлені цих недоліків, до того ж вони виглядають дуже естетично. Мабуть, єдиним мінусом в їх використанні є їх відносна дорожнеча.
  Яку систему опалення вибрати, вирішувати Вам, але необхідно, щоб всі роботи з проектування та монтажу були виконані професійними фахівцями. Від цього буде залежати не тільки комфорт, але і безпека проживання в заміському будинку.

опалення котеджу опалення котеджу опалення котеджу

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65