оклейка обоев
Будівництво, ремонт і оздоблення

Поклейка шпалер на гіпсокартон

Замовити

Гіпсокартон - матеріал, правильний монтаж якого забезпечує ідеально рівну поверхню стіни, повністю підготовлену до декоративної обробки. Правда, якщо обрані паперові шпалери, то потрібно відстежувати, щоб стики шпалерних листів не співпали зі стиками листів з гіпсокартону - створиться ілюзія рифленою стіни, через що обсяг приміщення буде здаватися менше. Щоб уникнути такого казусу, на стіни, обшиті гіпсокартоном, рекомендується класти більш щільні шпалери. Найоптимальніший варіант - вінілові.
  Вінілові шпалери хороші тим, що володіють рівномірної рельєфною текстурою, і досить легкі, щоб їх можна було клеїти на гіпсокартонну поверхню . До того ж їх можна мити, а їх внутрішня поверхня, та, яка буде скріплюватися з гіпсокартонних листом, досить пориста для володіння хорошого зчеплення з клеєм. Дуже важливо вибрати клей саме для тієї марки шпалер, яка використовується в обробці.
  Гіпсокартон сам має зовнішню поверхню, схожу за властивостями з внутрішньою поверхнею вінілових шпалер, тому приклеїти одне на інше проблем ніяких не становить, шпалери не відклеюються в результаті стрибка температури або підвищення вологості в приміщенні. Але висока якість обклеювання через п'ять-шість років може обернутися мінусом, якщо на поверхню гіпсокартону перед обробкою шпалерами не нанести тонкий спеціальної шар шпаклівки. Тому що саме через цей час захочеться оновити інтер'єр і переклеїти шпалери. І тоді виявиться, що первинний шар вінілових шпалер знімається з обшивки разом з верхнім шаром гіпсокартону. Навряд чи хочеться витрачати гроші на нову обшивку гіпсокартоном, тому про поточні ремонти краще подумати при першій поклейці - трошки прошпатлювати гіпсокартонну стіну.

Особливо акуратно потрібно зашпатлювати шви, стики і головки саморізів. Потім гіпсокартон грунтується і чекає фінішного обклеювання шпалерами.
Вінілові шпалери слід клеїти на гіпсокартонну поверхню завжди встик, тому при розкрої листів потрібно велику увагу приділяти співпадінню малюнка. Найоптимальніший спосіб обклеювання стіни - від проєму - від віконного або дверного укосу. Клей (обов'язково підходить під тип вибраних шпалер) рівномірно намазується на внутрішню поверхню шпалерного аркуша. Розчиняти сухий для шпалер клей водою потрібно відповідно до інструкції, зазначеної на упаковці. Оздоблювальники ефективніше працюватимуть удвох - один подає лист другого, що стоїть на драбині біля стіни, лист наклеюється на гіпсокартон зверху вниз, той, хто подає лист, притримує кінець шпалерного смуги у статі (при розкроюванні потрібно залишати невелику кромку-припуск). Поверхня шпалер притискають до поверхні гіпсокартону, і пластиковим легким шпателем або щіткою акуратно розгладжують від осі симетрії до країв, позбавляючись від бульбашок повітря. У разі потрапляння мокрого клею на зовнішню поверхню шпалер, його треба витерти сухою чистою ганчіркою.
  Коли обклеювання закінчене, потрібно обрізати гострим ножем для паперів кромку шпалер під плінтус.
  У кутах приміщення і отворах стики на кут робити не рекомендується, краще загнути полотнище шпалер, формуючи кут без стику. Шпалерний клей набирає міцність протягом доби, так що на цей час потрібно дати шпалерам відстоятися. Ну, а потім, переконавшись, що вінілові шпалери міцно приклеєні до гіпсокартонної обшивці, можна зайнятися установкою плінтуса.

ремонт квартири ремонт квартири ремонт квартири

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65