електрика
Будівництво, ремонт і оздоблення

Розташування розеток і вимикачів

Замовити

При ремонті квартири розміщення розеток і вимикачів повинне відповідати певним нормам і вимогам.
  Так, розетки при монтажі розташовуються на висоті 250 мм від підлоги (відлік йде від середини розетки). Вимикачі зазвичай розташовуються на відстані 800 мм від підлоги.
  Для розеток в електротехнічному плінтусі встановлюється спеціальний пристрій, що закриває після їх використання електроприладом токопідводячі елементи.
  Розташування розеток в їдальні або на кухні вибирається на висоті від підлоги, що дорівнює 1000 мм. Дане співвідношення висоти не регламентується, але рекомендується. У ванній кімнаті обов'язково встановлюються вологозахисні розетки з таким же розміщенням, як і на кухні.

Норми безпеки не дозволяють розміщення розеток поруч з металевими заземленими пристроями. Мінімальна відстань розеток від раковин, плит, газопровідних і водопровідних труб передбачено 500 мм. Чи не дозволяється установка розеток у коморах приміщеннях.
  Розташування розеток і вимикачів і їх загальна кількість визначається, виходячи з особистих потреб і зручності розміщення. Вони не повинні заважати встановленню плінтуса, лиштви, загороджуватись меблями. Також провід від електроприладу, що знаходиться поруч з розеткою, повинен легко діставати до неї. На кожен електроприлад бажано мати свою розетку, в цілях безпеки також краще уникати використання подовжувачів і трійників.

ремонт квартири ремонт квартири ремонт квартири

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65