Серед переваг штукатурення стін можна відзначити те, що не забирається корисна площа приміщення. Але, при цьому, потрібна попередня очистка поверхні. Сам процес досить трудомісткий, який супроводжується пилом і сміттям.
Перед оштукатурюванням необхідно визначити нерівності стін. Для цього використовується натягнутий шнур уздовж стіни або рівень довжиною, не менше 1,5 м. Вертикальні нерівності визначаються за допомогою підвісу.
Якщо після таких процедур виявляються перепади близько 3-5 см, краще використовувати будівельні суміші.
Перед початком штукатурення стін необхідно відключити електроенергію в приміщенні. Потім слід очистити стіни від старого покриття (шпалери, фарба).
Для міцного закріплення гіпсової штукатурки стіни обробляються ґрунтовкою. Завдяки їй не відбувається розшарування матеріалів, підвищується водовідштовхуваність. Під цементні суміші застосовується, так зване, цементне «молочко» (суміш води, цементу, піску).
Установка маяків для штукатурення стін починається з кріплення профілів на протилежних стінах, при цьому також перевіряється рівень за допомогою схилу. Профіль фіксується за допомогою гіпсу, який наноситься на рейку з кроком 50 см. Далі через профілі (зверху, посередині та в нижній частині) натягується нитка. Решта рейки встановлюються таким чином, щоб вони тільки торкалась самої нитки. Відстань між маяками має бути відповідного розміру використовуваного інструменту для нанесення штукатурки.
Гіпсові суміші використовуються для житлових приміщень (вони добре регулюють вологість і підтримують комфортний мікроклімат), цементні - оптимальний варіант для приміщень з підвищеною вологістю (кухня, ванна).
Після невеликого схоплювання штукатурки необхідно витягнути маяки, а сліди заповнити будівельною сумішшю і розрівняти.
Фінішна шпаклівка і шліфування виконується після висихання.
Ми робимо Ваше життя комфортнішим!