водяна тепла підлога
Будівництво, ремонт і оздоблення

Стяжка для теплої підлоги - призначення та виготовлення

Замовити

Висота стяжки теплої підлоги може бути різною в залежності від її обігріву. Згідно СНіП - для електричного опалення товщина шару коливається від 3 до 5 см, для водяного 7-10см. Час твердіння стяжки не слід примусово прискорювати, включаючи опалювальні прилади, так як це зумовлює появу тріщин. Норми пропонують природну просушування протягом 28-30 діб. Після заливки через тиждень необхідно включити тепло на добу, щоб пішла залишкова волога, яка знаходиться в складі стяжки і заодно перевірити рівномірний і цілісний прогрів поверхні.

 

Призначення стяжки для теплої підлоги

 

Головним завданням стяжки є створення рівної поверхні для укладання підлогових покриттів.
  Необхідно захистити кабель і трубопроводи, створити рівномірну подачу тепла по всій поверхні опалювальної площі.   Рівномірний розподіл навантажень на нижні шари і підтримання теплового рівня.

Склад сумішей

 

Склад будівельних сумішей залежить від обігріву підлоги. Для теплого електричного опалення - самовирівнюючі суміші, плитковий клей, цементно-піщаний розчин, співвідношення якого 3:1. Головним завданням стяжки для теплої підлоги є захист опалювального кабелю від проникнення вологи. При тонкому шарі стяжки є ймовірність нерівномірного її прогрівання, це може привести до тріщин, а значить, волога потрапить на кабельний обігрівач, що неприпустимо. Тому рекомендується товщину стяжки вибирати за максимальною нормі.

Для водяного обігріву, при виборі матеріалів, краще віддати перевагу бетонної стяжки з дрібнозернистим наповнювачем, що дасть можливість запобігти появі тріщин.
  Ідеальним варіантом буде укласти арматурну сітку. Вона не тільки збільшить міцність стяжки, але і буде довго зберігати тепло.

Вимоги до якості покриття стяжки

 
  • Поверхня стяжки повинна бути міцною, без тріщин і не кришитися. Слід уважно виконувати заливку, щоб не було раковин, інакше буде порушена теплороводность.
  • Для закладки термічних швів слід суміш робити еластичною, щоб вона щільно схоплювала кабель і труби.
  • Після заливки стяжки для теплої підлоги протягом декількох днів поверхню потрібно обприскувати, але не заливати. У спекотні дні накривати мішковиною і її при висиханні зволожувати. Плівкою накривати не бажано, так як під нею буде збиратися конденсат і не буде природного повітрообміну.
  • Правильно виконана стяжка теплої підлоги при експлуатації створить в будинку тепло, затишок і комфорт.
інженерія в будинку інженерія в будинку інженерія в будинку

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65