укладка тротуарної плитки
Будівництво, ремонт і оздоблення

Укладання тротуарної плитки в заміському будинку

Замовити

Займаючись облагороджуванням території заміського будинку, багато хто замислюється, яким матеріалом викласти садові доріжки. Варіантів вирішення цього питання - безліч.
  На перший план виступає укладка тротуарної плитки - сучасний і естетичний матеріал.
  Тротуарну плитку можна вибрати на свій смак з різноманітності кольорів, форм і фактури. З цієї причини дизайнерських рішень може бути безліч. Цей матеріал також має ряд переваг: тротуарна плитка має високу морозостійкість, гарний опір до стирання. Ці критерії забезпечать на вашій ділянці відсутність ожеледиці в зимовий період і виключать утворенню калюж влітку.
  Укладку тротуарної плитки можна виконати самостійно. Для цього досить ретельно вивчити технологію укладання. Ми пропонуємо досить зрозумілий спосіб укладки тротуарної плитки.
  Для початку вам слід вибрати колір і форму плитки, яку хочете бачити на своїй ділянці.

 

Інструменти для укладання тротуарної плитки:

 • кельма
 • дерев'яні кілки (можна металеві)
 • гумовий молоток
 • рівень будівельний
 • шланг для поливання
 • мітла
 • граблі
 • профіль
 • швелер
 • невелика труба
 • пісок будівельний
 • цемент (бажано М 500)

Підготовка основи для укладання плитки

 

Тут спочатку необхідно визначити місце, де буде знаходитися тротуарне покриття.
Визначаємо, в якому напрямку буде стікати вода. Рідина треба відвести від вимощення або ж доріжки в спеціально відведені колодязі або на газони. Нахил рекомендується робити поздовжнім або поперечним, при цьому співвідношення ухилу - близько 5 мм на метр.
  Далі на розміченій кілками майданчику прибираємо зайву землю (при необхідності насипаємо відсутню) і вирівнюємо граблями майданчик. Якщо грунт досить м'який, його слід зволожити і утрамбувати.

Укладання фігурних елементів тротуарної плитки

 

Потім розраховується висота основи, відзначається на кілках висота піску (з розрахунку, що висота насипу - дорівнює 5-7 см). Насипається по всьому периметру будівельний пісок і розрівнюється граблями.
  Потім майданчик ретельно поливається водою зі шланга, настільки рясно, щоб стояли калюжі.
  Наступний пункт роботи: після закінчення двох-трьох годин після поливу при сонячній погоді або на наступний день при похмурій погоді профілем вирівнюється поверхня до стану гладкою форми.
  Тепер готується суміш піску та цементу: розрахунок компонентів 8 до 1. Висота суміші на майданчику близько 3-4 см.
  Засипається суха суміш і розрівнюється по периметру.
Останній момент - виконується стяжка швелером до результату рівній поверхні.
  За фаску плитки натягується заготовлений шнур і викладається перший ряд по ньому. Тут слід знати такі особливості: плитку укладають по діагоналі, накладаючи зверху так, щоб фрагменти малюнка щільно прилягали один до одного, щоб уникнути потовщення швів. Якщо плитка лягає нерівно, під неї підкладається піщану основу і вирівнюється поверхня.
  По завершенні робіт укладання в проблемних місцях слід вирівняти елементи покриття за допомогою гумового молотка, орієнтуючись за будівельним рівнем.

  Закінчивши роботи з укладання, промести шви підготовленою сумішшю піску та цементу (8/1).   З метою виконання на майданчику правильної геометричної форми рекомендується встановити пішохідний бордюр, а незакінчені фрагменти майданчики заповнити запиленими під необхідну форму плитками.

Укладання пішохідного бордюру

По краях площадки слід викопати невелику траншею. Верх плитки при цьому повинен бути вище верху бордюру на висоту фаски.
  Виконується приготування тротуарного підстави з піску і цементу (в аналогічній пропорції 8/1), насичується водою і проводиться утрамбовка.
  На завершення встановлюється бордюр на рідкий цементний розчин, бажано М 100.
  По завершенні робіт бортики бордюру наповнюються розчином і засипаються піщаною основою.
  Тепер укладка тротуарної плитки завершена.

будівництво котеджів будівництво котеджів будівництво котеджів

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65