радіатор
Будівництво, ремонт і оздоблення

Вибір радіаторів опалення

Замовити

Для тих, хто виконує ремонт квартири і планує купувати нові радіатори (батареї), доводиться робити складний вибір, оскільки пропозицій та інформації досить багато, в якій розібратися простому обивателю часом складно.
  Радіатор являє собою прилад рідинного опалення. З самого визначення можна зрозуміти, що в ньому циркулює рідина, нагріта до певної температури. Рідина нагріває сам радіатор, який, в свою чергу, опалює приміщення.
  Конструкція і матеріал радіатора такі, що дозволяють максимально ефективно забезпечувати тепловіддачу, тобто нагрівати приміщення.

Розрахунок кількості радіаторів

 

Для покупки радіаторів потрібно розрахувати кількість, яка потрібна для вашого приміщення. Розрахунок досить простий. На кожні 10 м /кв потрібно тисяча Вт або 1 кВт при одному вікні і стелях, висотою не більше 3 м. Якщо кімната кутова, то потрібно додати пару секцій. При стелях вище трьох метрів кількість секцій збільшується прямо пропорційно висоті стель.   Якщо в квартирі встановлені металопластикові вікна або дерев'яні євровікна, то кількість секцій можна зменшити на 10-15%.
  Всі ці параметри даються для радіаторів нагрітих до 70 градусів. Якщо ж у вашому будинку батареї нагріваються тільки до 50 градусів, кількість секцій потрібно збільшити в 1,5-1,7 разів.
  Тепловіддача однієї секції становить ~ 200 Вт. А різниця температури теплоносія радіатора і повітря в опалювальному приміщенні близько 70 градусів С.

 

Вибираємо радіатор опалення

Існує два основних типи опалювальних приладів, радіаційний і конвективний. Є так само змішаний варіант цих типів. Радіаційні радіатори - це ті, які передають тепло навколишньому повітрю за допомогою випромінювання (радіації). До них можна віднести секційні чавунні радіатори, стельові випромінювачі, трубчасті і т.д.

До конвективно-радіаційним радіаторів (змішаний тип) відносяться прилади, які передають тепло за допомогою конвекції і радіації приблизно в рівній пропорції. Такими можна назвати: трубчасті радіатори конвектори, біметалічні радіатори, алюмінієві радіатори, секційні сталеві.
  Конвективні радіатори - це ті, які більшість тепла передають за допомогою конвекції, тобто циркуляції повітря. У цьому випадку використовується властивість теплого повітря підніматися вгору і при цьому нагрівати пластини обігрівача. До таких відносяться панельні, пластинчасті і трубчасті конвектори, ребристі труби.

 

Класифікація радіаторів за видами:

Трубчасті радіатори виготовляють з вертикальних трубок, які з'єднують верхній і нижній колектори.
Секційні радіатори складаються з окремих секцій, які збираються в єдиний опалювальний модуль потрібної потужності. Секційні радіатори можуть бути виготовлені зі сталі, алюмінію, чавуну, а також з комбінованих матеріалів, біметалеві.
Панельні обігрівачі відрізняються тим, що нагрівальним елементом в них є прямокутна панель, в якій циркулює рідкий теплоносій. Вони можуть бути виготовлені сталі, бетону і т.д. З ними доводилося зустрічатися з таким в будинках побудованих в 60-70 рр. Вони використовувалися для опалення під'їздів.
Пластинчасті радіатори зібрали в собі масу різних видів, об'єднаних однією назвою «конвектори». Вони складаються з вигнутих трубок, з'єднаних між собою плоскими пластинками, нагадують гармошки.

тепла підлога тепла підлога тепла підлога

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65