автополив
Будівництво, ремонт і оздоблення

Автополив ділянки заміського будинку

Замовити

Власникам дачних ділянок хочеться бачити свою територію доглянутою, не докладаючи при цьому жодних зусиль. Однак на практиці таке практично неможливо. Тим не менш, існують різні методи, які допомагають значно полегшити роботу на заміських ділянках.
Наприклад, існує автоматична система поливу, яку в наш час можна придбати в різних варіаціях. Подібні системи різняться не тільки механізмами поливу, але і принципом дії.

Механізми для автоматичного поливу

В основному в них присутні наступні механізми:

  • 1. Зрошувальний регулятор. Він необхідний для контролю процесу поливу. Даний механізм сприяє безперебійній роботі автоматичного поливу. У цьому регуляторі вбудований спеціальний акумулятор, з допомогою якого накопичується електроенергія.

Тому вчасно непередбаченого відключення електроживлення, дана система буде ще в змозі працювати певний час. А також варто зазначити, що даний контролер здатний перетворити висока напруга мережі в низьке, яке буде безпечним для людей.

  • 2. Фільтруючий механізм.
  • 3. Насос.
  • 4. Спеціальні накопичувальні резервуари. Вони незамінні при слабкій подачі води з водопроводу, а також при малому об'ємі води в колодязі.

Однак варто розуміти, що в разі мізерного напору води, а також низького тиску в трубах краще відмовитися від ідеї встановлення подібної системи. Тому що її слабке функціонування не забезпечить належного поливу.
Автоматичний полив має на увазі під собою подачу води в строго дозованій кількості. Система також контролює витрачання води, попереджаючи тим самим надмірне зволоження рослин. Зважаючи рівномірного збагачення киснем, коренева система рослин буде почувати себе чудово, що відповідним чином позначиться на їх врожайності.
Наявний режим економії у даних системах особливо вигідний там, де кількість водних ресурсів різко обмежена. За допомогою такого обладнання можна вибрати не тільки час поливу, але і його тривалість, а також інтенсивність. До того ж завжди можна відкоригувати графік роботи системи. Таймер автополиву автоматично пов'язаний з наступними пристроями:

  • 1. Датчиком дощу. З його допомогою відбувається блокування подачі рідини, в разі випадання опадів.
  • 2. Датчиком вологості. Цей пристрій бере участь у регулюванні поливу. Якщо грунт буде зволожений в достатній мірі, тоді відбудеться автоматичне відключення системи.

Перед тим, як встановити таку систему, необхідно скласти план. У даному проекті необхідно відобразити наявні посадки, а також присутні архітектурні форми, майданчика та будівлі.

Системи автоматичного поливу

У наш час існує наступна класифікація систем:

  • комбінована система;
  • підземна система;
  • надземна система.

Варто відзначити, що частіше за все використовують комбінований автополив. В даному випадку труби і комунікації розташовуються під грунтом. Однак замість використання дощовиків, встановлюють спеціальні водні розетки, до яких в будь-який час можна під'єднати шланги або зрошувачі.
Підземна система часто характеризується досить складною установкою, але при цьому вона виграє в візуальному плані і не вимагає установки додаткових чужорідних механізмів. Необхідні комунікації прокладають на глибині близько 50 см. У даному випадку шар грунту, що знаходиться над ними, здатний відмінно захистити систему від дощу і вітру.
Подібний механізм відрізняється тривалістю експлуатації, а також абсолютно не перешкоджають вільному пересуванню по території. Але на жаль, він потребує складного методу консервування на зимовий час, а також високою вартістю. До того ж, необхідно ретельно готувати до зими насосне обладнання та труби.
Найпростішою в збірці є наземна система. Для цього необхідно правильним чином з'єднати шланги і підключити їх до джерела води, а також до контролера. Подібний автополив відтворюють на ділянці, який вже повністю оформлений. Дана система є досить мобільною - в будь-який момент її можна розібрати і перенести на інше місце.
Вартість такого автополива невисока. Адже в даній ситуації не потрібно буде запасатися будь-якими дорогими матеріалами або проводити земляні роботи. Але, варто розуміти, що в разі її використання прохід через ділянку може бути значно ускладнений.

Види поливів

Полив може бути такого вигляду:

  • крапельний;
  • зрошувальний;
  • напівавтоматичний;
  • автоматичний.

Крапельний полив здатний доставляти воду прямо до коріння рослин. Найчастіше даний спосіб використовують у вузьких квітниках, а також в теплицях.
Варто відзначити, що краплинні і зрошувальні системи слід відносити до роторних пристроїв. Грунт, в даному випадку, зволожується під впливом роботи дощовиків веерного або роторного типу. З їх допомогою можна виконувати полив великих територій.
Однак їх застосування більш ефективно на ділянках з рівною поверхнею. Робота механізмів схожа на дощ: вода просто розбризкується по ділянці.
Напівавтоматичні механізми запускаються ручним включенням. Дані системи мають меншу вартість, ніж автоматичні, проте ні в чому іншому практично їм не поступаються.
Автоматичний полив не вимагає особливої уваги. Такий механізм здатний самостійно вимикатися і вмикатися. Період дії подібної системи задається автоматично.

будівництво котеджів будівництво котеджів будівництво котеджів

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65