блискавкозахист
Будівництво, ремонт і оздоблення

Блискавкозахист котеджу, дерев'яного заміського будинку

Замовити

Розряд блискавки, що потрапив в дерев'яний будинок або котедж, може стати небезпечним не тільки для будови, а й для життя людей, які знаходяться в ній. Саме тому для будинку за містом важливий захист від блискавок . Сьогодні це природне явище практично повністю вивчено, і знайдені різні способи захисту від його руйнує сили.
  В основу пристрою системи блискавкозахисту будинку покладено принцип зміни траєкторії удару атмосферного розряду. Щоб відвести удар блискавки від даху зрубу і направити його в землю по стіні будинку, для цього не потрібно нічого надскладного. У конструкції блискавкозахисту є кілька основних елементів: блискавкоприймач, струмовідвід і заземлювач. Блискавкоприймач - перший пристрій, куди потрапляє розряд, потім за допомогою струмовідводу він відводиться до заземлювача, який гасить його в землю. Це класичний варіант захисту дерев'яного будинку від блискавок.
  Блискавкоприймач - сталевий стрижень діаметром - 12мм, довжиною - від 200мм до 1500мм, має площу перерізу у верхній частині - від 100 мм 2. Він монтується на найвищому місці покрівлі. Для надійності кріплення до нього влаштовуються дерев'яні підпірки. Як громовідводу, крім металевого стержня, може також використовуватися сталева труба, запаяна або закрита металевою пробкою.
  Струмовідвід - являє собою приварену до блискавкоприймача дріт, його товщина складає близько 6мм. Це з'єднання між блискавкоприймачем і заземлювачем, через яке може пройти розряд струму більше 200 000 А. Струмовідвід, спускаючись з даху, до стін зрубу кріпиться скобами.

Заземлювач - пристрій в системі блискавкозахисту, який закладається в грунт, приблизно на глибину одного - двох метрів. Послужити заземлителем може звичайна металева труба або лист сталевого матеріалу, і навіть сталевий прут, який буде заглиблений в землю.
  Для кожного типу покрівлі блискавкозахист повинен підбиратися індивідуально:

 
  • для металевої покрівлі підходить пристрій блискавкозахисту, що складається з трьох основних елементів: блискавкоприймач, струмовідвід і заземлювач. Краще, якщо струмовідвід буде проходити по протилежній від входу стіні будинку, а заземлювач буде закладений далеко від фундаменту.
  • для покрівлі з шиферу, дерева та інших подібних матеріалів для захисту від блискавки використовується металевий трос, що влаштовується на дві дерев'яні підпірки, він повинен бути прокладений по всій довжині даху. З одного боку, струмовідвід повинен припаюється до блискавкоприймача, проходити вздовж стінки зрубу, і, з іншого боку, кріпитися до сталевого аркуша, службовцю заземлителем. При такому типі покрівлі струмовідвід також може проходити через водостік будинку. З метою безпеки відстань від входу, необхідна для пристрою даної системи, має бути не менше 3 - 5м.
  • для черепиці, особливо металочерепиці, рекомендується укладати сталеву сітку на всій поверхні даху, діаметр дроту становить - 6 мм, величина кроку чарунки 6х6м. Всі стики повинні бути міцно спаяні, струмовідвід - прикріплений до стіни, після чого він повинен опускатися до заземлювача, яким служить сталева пластина, закопана в землю.
будівництво котеджів будівництво котеджів будівництво котеджів

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65