інженерні системи
Будівництво, ремонт і оздоблення

Проектування інженерних систем

Замовити

Вентиляція і кондиціонування

Якщо ви працюєте в офісі, де часто буває жарко і задушливо, або багато часу проводите на кухні серед ароматів готуються страв і відпрацьованих газів, вам неодмінно хочеться вдихнути прохолодного чистого повітря. Для цього існують системи вентилювання та кондиціювання.

Припливна і витяжна вентиляція

Приплив свіжого повітря в приміщення забезпечує припливна вентиляція. Відпрацьоване повітря залишає приміщення через природні системи витяжки або через нещільні вікна і двері. Вентиляція витяжна забезпечує зворотний ефект: вона видаляє відпрацьовані гази. При цьому необхідно створити умови для припливу свіжого повітря, який замінить відкачані забруднені гази. Ці два типи вентиляції відмінно поєднуються, створюючи припливно-витяжну систему. При цьому вона може бути отримана як суміщенням двох окремих конструкцій (припливної та витяжної), так і комплексне рішення, що об'єднує відразу два принципи.

Система кондиціонування

Дана система додається до вентиляції для створення необхідного мікроклімату в приміщенні. Вона підтримує потрібну температуру в кімнатах і кабінетах. Деякі моделі забезпечують і потрібну вологість. З огляду на вартість такої комбінованої системи, яку називають ще центральної, її зазвичай встановлюють в офісах великих компаній, де маса кабінетів і відділів.

Опалення

Бувають дні вологої сирої зими, коли особливо хочеться тепла, яке забезпечують опалювальні системи. Комфорт дарують найрізноманітніші системи: водні, газові, повітряні та електричні.

Найпоширеніша - водна. Вона працює за наступною схемою: в котлі нагрівається теплоносій (вода), який по трубах доносить тепло до споживачів і повертається знову в котел. Ця система недорога в експлуатації і легко підтримує комфортну температуру в будинку. Схоже працює і газова система. Також нагрів відбувається в котлі, потім насос подає теплоносій в труби і батареї. Головна відмінність в джерелі тепла - тут ним є природний газ.
Цей тип опалення дуже ефективний, екологічний і економний. Однак тут діють суворі заходи безпеки. Електричні системи набули поширення в багатій Європі, в якій відсутній свій природний газ. Вони дозволяють застосовувати альтернативні природних копалин джерела енергії: сонце і вітер. Системи екологічні, прості у використанні, безшумні і компактні, але не дешеві у використанні. Повітряні системи застосовуються в громадських приміщеннях і промислових будівлях. Складаються з системи трубопроводів для подачі нагрітого повітря і відведення остиглого. Система легка в монтажі, вигідна в експлуатації, просто поєднується з вентиляцією.

Каналізація

Не дуже помітні зовні, інженерні мережі створюють в квартирі комфортні умови проживання. Каналізація є однією зі звичайних, але незамінних мереж в нашій оселі. Кожен з нас кілька разів на день користується туалетом, тому без нормально функціонуючої каналізації жити просто неможливо. Напевно, вам доводилося брати участь в установці нової сантехніки - може і не монтувати, але вже купувати щось доводилося. Каналізація відрізняється від водопровідної системи, для якої ви купували сантехніку, дуже сильно.
  Головна відмінність полягає в способі руху води. У водопровідних мережах вона подається в квартиру під тиском, а в системах відводу стічних вод рухається самопливом. Тому при розрахунку каналізаційної системи потрібно враховувати кути повороту і нахилу труб. Інакше постійні засмічення будуть вашими супутниками. Хоча і в цьому випадку існує можливість встановити спеціальний насос, який вирішить цю проблему. Також при проектуванні каналізації потрібно враховувати теплове розширення труб. В іншому випадку можуть виникнути перекоси і порушення герметичності стиків.
  При розрахунках також необхідно знати максимальний тиск, яке буде в каналізаційній системі.

інженерія в будинку інженерія в будинку інженерія в будинку

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65