дах котеджу
Будівництво, ремонт і оздоблення

Скатний дах і його характеристика

Замовити

Дах являє собою конструкцію, до складу якої входить внутрішня несуча частина, яка ззовні покривається покрівельним покриттям.
  Покрівлю виготовляють з використанням керамочерепіца, бітумної черепиці, металочерепиці, єврошиферу, гонту, очерету, листів металопрофілю та інших матеріалів.

Види даху

Дах буває плоским, його нахил становить від трьох до п'яти градусів, і скатної - нахил понад сорока градусів. Похилі дахи можуть, в свою чергу, бути одно - або багатосхилими - двосхилими, шатровими, вальмового, мансардними, полувальмовими і багатощипцевими.
  До складу односхилих дахів входить одна площина, яка «лежить» на стінах, що мають різну висоту. Відповідно, двосхилий дах складається з двох площин, «лежачих» на рівних по висоті стінах.
  Дах типу «намет» - це чотири площині, що нагадують за формою трикутник з вершинами, які сходяться. На мансардах роблять подвійні ламані дахи.
  У конструкції вальмових дахів пара трикутних і пара трапецієподібних площин.
  Для багатощипцевих характерна складна конфігурація і слухові вікна.

Оптимальна величина ухилу похилого даху

 

Призначення ухилу - звільняти дах від зайвої вологи і снігу. Якщо будинок знаходиться в місцевості, де випадає багато опадів, але маловітряна погода, то повинен дотримуватися 45-градусний ухил. Від того, яким покрівельним матеріалом оброблена скатний дах, залежить і величина її ухилу. Так, шиферна або черепичний скатний дах повинна мати ухил не менше 22 градусів, інакше на стиках буде просочуватись волога.
  Ухил впливає і на ціну даху, тут виявляється пряма пропорція: при збільшенні ухилу зростає сума, в яку вийде виготовлення даху. Економ-варіант - це даху плоскої форми (ухил до п'яти градусів). Двосхилий дах виконується з ухилом від 25 до 45 градусів, односхилий - від 20 до 30 градусів.

будівництво котеджів будівництво котеджів будівництво котеджів

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65