утепление
Будівництво, ремонт і оздоблення

Утеплення стіни будинку

Замовити

Зовнішнє утеплення стіни

Якщо утеплювач розмістити з зовнішньої сторони стіни, обмежується попадання холодного повітря в стіну. При цьому тепле повітря всередині приміщення нагріває стіну, і нульова ізотерма зміщується до зовнішньої частини стіни або можливо навіть до самого утеплювача. А водяна пара, що утворюється усередині приміщення, спокійно проникає крізь стіну і зникає в атмосфері.

Внутрішнє утеплення стіни

Якщо ж утеплювач буде встановлений на внутрішній стороні стіни, то тепле повітря в приміщення не зможе зовсім прогріти стіну, тому що утеплювач буде цьому перешкоджати. Стіна швидше за все промерзне наскрізь, і температурна ізотерма зміститься всередину утеплювача. Пар без особливих перешкод пройде крізь утеплювач і почне накопичуватися на внутрішній стороні стіни і через деякий час буде перетворюватися в воду. Вона в свою чергу буде стікати вниз по оздобленню або накопичуватися всередині утеплювача, що негативно вплине на його властивості. Для того щоб пар не проходив крізь утеплювач, то слід використовувати фольгований.
Після того як ми утеплили свої стіни швидше з'являться нові проблеми, які потрібно вирішити.

  1. Зменшення площі приміщення.
  2. Якщо на цій стіні є радіатори, то їх слід перенести.
  3. Якщо поставили фольгований утеплювач, то потрібно вирішити питання з вентиляцією, адже тепер пар не йде в стіни.
  4. Після внутрішнього утеплення швидше за все почнуть промерзати кути на підлозі і стелі, при цьому ваші сусіди по будинку від цього постраждають.
  5. Віконні відкоси і верхню частину віконного отвору теж потрібно утеплити.
  6. Як би добре не була зроблена пароізоляція, обов'язково почне накопичуватися рідина і почне руйнувати матеріали стіни. Ймовірність появи грибка збільшується, але за оздобленням його складно буде побачити.

Локальне утеплення стіни

Поява цвілі в кутах

Кут зовнішніх стін охолоджується холодним повітрям з двох боків, тому зовнішня температурна ізотерма закруглюється в місцях перетину стін. А внутрішня ізотерма виходить зі стін, тому зазвичай температура кута нижче температури стін, які його утворюють. Самим ідеальним варіантом це скруглені кути під час будівництва, це допомагає знизити різницю температур на 25%. Так само хорошим варіантом є розміщення стояка опалення всередині кута.

Поява цвілі в нижній частині стіни

Це може бути пов'язано з неправильно установкою вікна. З зовнішньої сторони повинні розташовуватися відливи, які мають ухил від вікна і йдуть у укоси стіни. Теж саме повинно бути зроблено і по внутрішній стороні приміщення з підвіконнями.

Якщо все це виконано, то вода не повинна потрапляти на стіни і зволожувати її. Так само обов'язково повинні бути присутніми капельники, щоб вода не текла по внутрішній стороні відливу або підвіконня, а відривалася і падала вниз. Уважно подивіться чи йде ваш відкіс під зовнішнє оздоблення стіни, частіше всього це не робиться через трудомісткість процесу.

Що робити якщо стіни тягне прохолодою?

Найчастіше такий ефект виникає, якщо між повітрям в приміщенні і температурою внутрішньої сторони стіни більше 4 градусів. Причин може бути багато. Наприклад, якщо одна зі стін вашої квартири виходить на під'їзд, в якому не працює опалення або зовнішня стіна з-за недостатньої кількості розчину між кладкою починає досить сильно охолоджуватися, при цьому стіна залишається сухою.
Найпростіше рішення цієї проблеми є використання килима. Хоч зараз це досить немодно, але килим у всю стіну допоможе вам позбавитися від вашої проблеми.
Якщо такий спосіб вас не влаштовує, то вам потрібно повністю утеплити вашу стіну, точніше просто трохи збільшити її товщину і тим самим знизити різницю температур до 4 і менше.
Бажано це зробити без застосування утеплювача застосування або з тонкого фольгованого.
Якщо у вас сухе приміщення, то можна просто прибрати всю штукатурку зі стін і обшити їх гіпсокартоном. У приміщенні з підвищеною вологістю варто використовувати МДФ або OSB. Зазвичай ці матеріали можна кріпити на стіну за допомогою клею або на каркас. Було б добре, якщо між обшивкою і стіною був вентильований зазор. Варто враховувати, що при цьому площа приміщення зменшується не сильно і температурно-вологісний режим стіни практично не порушується.

Появі цвілі між стіною і перекриттям

Це трапляється якщо порушуються теплоізоляція стельового кута. Існує кілька причин.

  1. На останньому поверсі можливо порушилася пароізоляція або протікає дах. Утеплювач, який лежить на горищі намокає і втрачає свої властивості. Тепло з квартир проходить крізь нього, покрівля нагрівається, сніг тане і на даху утворюються бурульки. Так само добре мокрий утеплювач і пропускає холодне повітря крізь себе. Ізотерма зміщується на перекриття і утворюється цвіль.
  2. Ще однією причиною є намокання стіни і як підсумок зміщення ізотерми на внутрішню частину стіни. Найчастіше це відбувається під балконною плитою.
  3. Під час будівництва може бути допущений брак і перекриття входить в стіну замість 12 см на 25 см і тоді через залізобетонне перекриття стає містком холоду і через нього проходить більш інтенсивний холодний потік.
будівництво котеджів будівництво котеджів будівництво котеджів

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65