покрівля
Будівництво, ремонт і оздоблення

Як не допустити накопичення вологи під металочерепицею?

Замовити

Металочерепиця - один з найбільш міцних і довговічних покрівельних матеріалів. Так чому ж багато хто скаржиться, що через неї на даху з'явилася цвіль, згнили крокви і під час дощу доводиться відра ставити по всьому периметру приміщення?
Виявляється, всі подібні скарги лунають із боку тих, хто вирішив заощадити на укладанні і найняв некваліфікованих працівників або зробив все самостійно без знання справи.
  Але що є причиною всіх цих неприємних явищ? Вся заковика полягає в різниці температури вдень і вночі. Ні для кого ж не є секретом, що за рахунок цього літнього ранку на траві з'являється роса, але ось при монтажі металочерепиці про це чомусь забувають. А між тим, під листом металу накопичується конденсат.
  Але це ще не все. З житлових приміщень будинку вгору піднімається пара, який осідає під покрівлею у вигляді води. І зовнішній, і внутрішній конденсати ведуть до намокання утеплювача, що призводить до промерзання даху, її протіканню, утворенню цвілі і гниття крокв.
  Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно не тільки вибирати утеплювач товстіший, але і використовувати гідро- і пароізоляцію.
  Пароізоляцію закріплюють за допомогою степлера уздовж внутрішньої поверхні крокв, роблячи нахлест в 10-15 см між полотнищами. Дуже важливо в місцях стикування пароізоляційного полотна пройтися клейкою стрічкою, щоб ізоляція була надійною.

Далі за пароізоляцією буде слідувати шар утеплювача, який потрібно ізолювати ще й від вологи, що потрапляє ззовні будівлі. З цією метою використовують матеріал, який виглядає як плівка в рулонах і називається гідроізоляція. Рулони цього ізолятора розгортають по кроквах в горизонтальному напрямку, роблячи провис в два сантиметри. Починають розкочування від карниза.
Важливо знати, що гідроізоляційні плівки і мембрани, що випускаються різними компаніями, відрізняються між собою не тільки назвою, але і способом укладання. Багато з них мають кольорові стрічки або значки, а то і зовсім сторона мембрани може бути забарвлена в будь-який колір. В такому випадку укладання цього матеріалу слід робити "кольоровим назовні". Тобто пофарбована сторона мембрани або кольорова смужка на плівці повинні бути звернені до зовнішньої сторони будівлі.
Якщо ж ніяких позначок на гідроізоляції немає, то її можна укласти як завгодно. Важливо також герметизувати нахлести матеріалу липкою стрічкою.
Додатковим методом запобігання утеплювача від намокання буде створення за допомогою обрешітки простору між гідроізоляцією і металочерепицею, яке буде забезпечувати безперешкодну вентиляцію.

будівництво котеджів будівництво котеджів будівництво котеджів

Телефонуйте!

Ми робимо Ваше життя комфортнішим!

(063) 025-51-65